Батькам наших читачів

   Читання нас інформує, розширює наш запас слів, покращує навички письма і здатності правильно говорити, підвищує ерудицію. Читання книг допомагає збільшити наш пасивний і активний словниковий запас. Тому впевнено можна стверджувати, що читання робить нас не тільки більш поінформованими, а й привабливими для оточення.      

   Так само як м’язи, мозок теж потрібно тренувати. І читання тренує його значно більше, ніж перегляд зображень або прослуховування цього ж тексту в аудіо.

                   

      ОСЬ НАШІ ПОРАДИ БАТЬКАМ:
— частіше ходіть до бібліотеки; 
— передплатіть хороший дитячий журнал; 
— більше читайте дитині; 
— подавайте власний приклад: нехай дитина частіше бачить, як ви самі читаєте книжку, газету чи журнал; 
— даруйте книжки; 
— відведіть дитині полицю чи шухляду для найулюбленіших видань;
— беріть книжку в подорож. Від цього вона стане ще цікавішою; 
— не уникайте всіх «чому?», «що?», «коли?»... Не залишайте нічого нез'ясованим; 
— читайте в будь-який час, коли вам зручно. 

Чого хоче підліток-читач?

   Для дорослих, які обирають книжки підліткам, потрібно дозволити дитині зробити вибір. Обов’язково поговорити про те, що дитина зараз читає, що їй цікаво, чи хотіла б ще щось таке почитати. Читач 10-15 років вчиться застосовувати прочитане, через це вибирає те, що найближче асоціює з собою.
   Підлітки орієнтовані на колектив та однолітків. Тому для них важливо обговорювати соціальні речі. Особливо в цьому віці їм цікаво розповідати комусь власну думку.
   Психологи радять обирати книжки із життєвою історією. У цьому віці потрібно обговорювати книжки з дитиною без нотацій та оціночних суджень. Треба говорити як з другом, нарівні.
   Якщо ж дитина цікавиться якоюсь конкретною темою, значить для цього є якийсь мотив, потрібні відповіді на це запитання. В такому випадку книжка може стати посередником між дорослими та дітьми. В будь-якому разі підліткам цікаві соціальні речі, ближчі до життя, реальніші, з однолітками в головній ролі, які давали б відповідь на їхні запитання. Якщо вони не можуть запитати у батьків, то шукатимуть відповіді саме в книжці.

Бібліотерапія

Читання знижує рівень стресу. А також допомагає розслабитися й абстрагуватися від усього навколо. Насправді, якщо ви занурюєтеся в книгу з головою, неважливо, що відбувається у вашому власному або суспільному житті, проблеми відходять на другий план. Тому дуже корисно знаходити для себе цікаву літературу і віддаватися їй повністю. Труднощів у цей прекрасний момент просто немає.

  Бібліотерапія як спосіб нормалізації душевного стану нараховує вже понад 800 років. Це метод психотерапії, у якому література використовується як один зі способів вивести пацієнта з того або іншого невротичного стану. Терапевт підбирає для людини книги, герої яких перебувають у подібних життєвих ситуаціях і успішно долають труднощі. Ототожнюючи себе із персонажами, читач розбирається з власними проблемами. 

  На початку ХХ століття підбирання цілющих книг під стан душі пацієнта стало масовим явищем.








Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Літо - це вільний час для вільного читання

Зустріч з автором, ліквітадором Чорнобильської катастрофи