Історія бібліотеки

    15 серпня 1936 р. було введено в експлуатацію середню жіночу школу №20. Наказом першого директора школи була організована шкільна бібліотека. Розміщалася вона в той час у маленькій кімнаті, на її шести полицях зберігалося близько 250-ти книжок. Посаду бібліотекаря займала Кшишнівська Марія Пилипівна, руками якої і було закладено основи нинішньої шкільної бібліотеки. Вже тоді були визначені пріоритети діяльності цього закладу: повага до читача та любов до книги.

    Проіснувати бібліотеці, як і самій школі, вдалося лише 5 років. Під час фашистської окупації міста школу було зруйновано вщент. Відновилися заняття та робота бібліотеки тільки у 1946 році. Наказом директора М. К. Бухтєвої-Бурченко було призначено бібліотекарем Алексєєву Галину Іванівну.

   Школа стояла в руїнах, книжок не було, але учителі та учні позносили власні книжки до школи і її бібліотека стала істинно народною.

   Тоді бібліотека розміщалася в колишній зброярні військового кабінету. І це є досить символічно-країна переходила до мирного життя і найміцнішою зброєю ставала Книга.

  1952р. директором стала Столярчук В. Т. Колишня підпільниця і партизанка, кавалер орденів і медалей, почесний громадянин міста. Вона енергійно взялася не лише за відбудову школи, але й за перебудову свідомості педагогічного колективу, його внутрішнього життя.

   1954р. з жіночої школи №20 народилась українська школа змішаного навчання №1 імені М.І Пирогова. В цьому ж році,  школу було добудовано та бібліотека одержала нове приміщення.


   У 1973р. розпочала свою трудову діяльність у стінах Першої школи, бібліотекар Бєлінська Галина Олександрівна. Вона почала свою роботу з того, що привезла цілу вантажну машину художньої літератури, яку підібрав її старий учитель Андрій Гаврилович, пишаючись, що його улюблена учениця працює бібліотекарем у школі, подарував книги для учнів.

   1977р. школа знову добудувалась. Бібліотека знову отримала нове приміщення. Спочатку це було лише дві кімнати. Але, коли, в цьому ж році,  шкільні  бібліотеки взяли на себе завдання по забезпеченню учнів безкоштовними підручниками, до   бібліотеки приєднали ще одне приміщення-книгосховище.

  2009р. назву закладу було змінено на Гуманітарну гімназію з вивчення іноземних мов.

 Разом з Галиною Олександрівною з 1996 по 2020 рр. на посаді бібліотекарів працювали: Волошина А. Ф.,Протопопова В. Д., Алфьорова К.С., Олішевська О.К.

 В жовтні 2020р. Белінська Галина Олександрівна вийшла на заслужений відпочинок, пропрацювавши 47 років в шкільній бібліотеці.

 З жовтня місяця 2020р. бібліотеку очолила досвідчений фахівець, провідний бібліотекар Добриднюк Олена Петрівна. Другим бібліотекарем працює-Бартєнєва Наталія Василівна.



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Літо - це вільний час для вільного читання

Зустріч з автором, ліквітадором Чорнобильської катастрофи